Najlepsze sposoby na szybsze ładowanie baterii telefonuPrzy przeciętnym użytkowaniu bateria Twojego smartfona rozładowuje się szybciej, niż się spodziewasz. Główny winowajca? Aplikacje o dużym obciążeniu i częste korzystanie z usług lokalizacyjnych powodują szybsze niż zwykle rozładowywanie baterii. Jeśli próbujesz oszczędzać baterię w swoim telefonie, mogłeś przeczytać o różnych sposobach, aby to zrobić. Jednak jeśli chodzi o wydłużenie czasu pracy baterii w telefonie, istnieją także inne sposoby, które mogą pomóc w osiągnięciu tego celu. Istnieje wiele sposobów na szybsze ładowanie telefonu lub dłuższe jego ładowanie. Oto kilka przydatnych wskazówek, które pozwolą szybciej naładować telefon i wydłużyć czas pracy baterii, tak aby bateria działała dłużej między kolejnymi ładowaniami.

Wyłącz usługi oparte na lokalizacji

Usługi oparte na lokalizacji powodują rozładowanie baterii. Jeśli chcesz wydłużyć czas pracy baterii, powinieneś wyłączyć usługi lokalizacyjne. W szczególności dużym winowajcą jest GPS, który zużywa dużo energii i jest rzadko używany w codziennym życiu. Gdy GPS jest włączony, zużywa dużo energii na lokalizowanie pozycji telefonu. Oto kilka sposobów oszczędzania baterii przez wyłączenie usług opartych na lokalizacji

  • Wyłącz GPS, gdy go nie potrzebujesz - Jeśli nie musisz korzystać z GPS, wyłącz go.

  • Wyłącz aplikacje oparte na lokalizacji - Aplikacje oparte na lokalizacji używają GPS do lokalizowania miejsca, w którym się znajdujesz. Dlatego jeśli ich nie potrzebujesz, wyłącz je.

  • Unikaj korzystania z Map Google podczas prowadzenia samochodu - korzystanie z tej aplikacji podczas jazdy nie jest dobrym pomysłem. Wykorzystuje ona GPS, który pobiera zbyt dużo energii.

  • Unikaj korzystania z aplikacji Waze, jeśli nie prowadzisz samochodu - aplikacja Waze, podobnie jak inne aplikacje nawigacyjne, zużywa dużo energii, ponieważ musi komunikować się z satelitami, siecią Wi-Fi i sieciami komórkowymi.

Nie używaj w pełni załadowanych aplikacji

Jeśli chcesz oszczędzać baterię swojego smartfona, najlepiej jest nie używać w pełni obciążonych aplikacji. Aplikacje, które działają w tle, pobierają energię z baterii nawet wtedy, gdy ich nie używasz. Dlatego powinieneś starać się zamykać niepotrzebne aplikacje, które działają w tle. Pozwoli to oszczędzać baterię, dzięki czemu nie będziesz musiał częściej ładować telefonu. Jeśli dana aplikacja nie jest potrzebna w telefonie, należy ją wyłączyć. Pozwoli to oszczędzać baterię i zapobiegnie przegrzewaniu się telefonu. Jeśli chcesz oszczędzać baterię telefonu, powinieneś unikać korzystania z w pełni załadowanych aplikacji. Pozwoli to oszczędzać baterię i rzadziej ładować telefon.