3 powody dlaczego warto tworzyć stronę internetową dla firmy?1. Poprawa wizerunku

Strona internetowa daje wiele nowych możliwości, przede wszystkim zakładając stronę „www” będziemy mieli adres firmowy w internecie, czyli domenę, na którą możemy kierować naszych klientów. Na materiałach reklamowych takich jak foldery reklamowe, ulotki czy wizytówki możemy również umieścić adres naszej strony internetowej.

Strona daje duże możliwości zaprezentowania firmy. Na stronie zmieścimy dowolną ilość zdjęć i filmów. Witryna może również zawierać dużo treści. Wszystko to służy kreowaniu wizerunku firmy w oczach klienta, będzie wprost proporcjonalne do tego, co będzie na stronie „www” i jak będzie to komunikowane.

2. Serwis „www” buduje i wspiera relacje z dotychczasowymi klientami

Strona internetowa to także idealne środowisko do wspierania i budowania relacji z klientami. Przykładów jest wiele, m.in. zapisanie się do newslettera – dzięki niemu jesteśmy w stanie wysyłać ciekawym klientom informacje o promocjach i aktualnych wydarzeniach w firmie. Rezerwacja online – jak wygodna jest tego typu funkcja na stronie, każdy wie, a to zaleta zarówno dla klienta, jak i dla nas. Dzięki temu nie musisz tracić czasu na odbieranie telefonów i zapisywanie klientów w zeszycie.

Zdalny dostęp do treści ukrytych po zalogowaniu – często konieczne jest dostarczenie klientowi jakichś materiałów, dokumentów itp. Dzięki temu, że posiadamy stronę „www” możemy wydzielić specjalną podstronę, która będzie zawierała wszystkie pliki i informacje, ale tylko dla tych, którzy znają hasło. Te i wiele innych rozwiązań sprawią, że serwis będzie lepiej i sprawniej wymieniał dane. Strona internetowa „www” jest więc swoistym łącznikiem pomiędzy firmą a klientem.

3. Jest wizytówką firmy

W dzisiejszych czasach sieć jest postrzegana jako osobna sfera, czyli po prostu dzieli się rzeczy na te, które są online i w realu. Tak jak ładnie zaprojektowane i reprezentacyjne biuro jest wizytówką firmy, która zwiększa zaufanie klientów, a tym samym zwiększa sprzedaż, tak strona www jest postrzegana przez internautów jako takie wirtualne biuro. Dobra strona pokaże, że jesteśmy firmą profesjonalną, godną zaufania. Źle wykonana strona internetowa wpłynie negatywnie na postrzeganie firmy.

4. Możliwości marketingowe

Ostatni i być może jeden z najważniejszych punktów - reklama. Posiadając opublikowaną stronę internetową w Internecie mamy dostęp do tysięcy potencjalnych klientów i możliwość dotarcia do nich. Jest to dla nas bezpłatna reklama, która z czasem przyciągnie użytkowników - potencjalnych klientów.

SEO, Google Ads, remarketing, email marketing itp. To narzędzia, dzięki którym możemy dotrzeć do zupełnie innego klienta bez ograniczeń terytorialnych czy lokalnych. Nie zrobimy tego jednak bez odpowiedniej strony internetowej, do której kierujemy naszych klientów. Jestem pewien, że wydanie 1000 zł na powieszenie banera przy drodze nie będzie tak opłacalne jak wydanie tych samych pieniędzy na pozycjonowanie strony.

Jeżeli nadal nie jesteś przekonany, zamów darmową konsultację w Agencji SITAB, która ma w swojej ofercie Tworzenie stron internetowych Bydgoszcz.