Jedna z aplikacji ułatwiająca prowadzenie biznesuW dzisiejszym, szybko zmieniającym się środowisku biznesowym przedsiębiorcy muszą nieustannie nadążać za najnowszymi trendami i technologiami, które usprawnią ich pracę. Istnieje jednak kilka aplikacji na telefon, które mogą ułatwić prowadzenie firmy. Niektóre z tych aplikacji są przeznaczone do określonych zadań, podczas gdy innych można używać na wiele sposobów.

Uniwersalne aplikacje na telefon

Oto kilka popularnych i uniwersalnych aplikacji na telefon, które sprawdzą się w praktycznie każdej firmie. Oto kilka z nich:

  • Uber: do zamawiania szybkich przejazdów. Uber to firma transportowa obsługująca klientów w ponad 500 miastach na całym świecie. Użytkownicy mogą zamówić przejazd jednym naciśnięciem przycisku na telefonie. Za tym wszystkim idzie wysoka jakość, wygoda i bardziej niezawodny transport niż w przypadku niektórych innych rozwiązań transportowych.
  • Evernote: doskonała aplikacja do robienia notatek. Gromadzenie i szybki dostęp do notatek może być trudnym zadaniem. Aplikacja do robienia notatek pozwala użytkownikowi robić notatki i porządkować je w sposób, który ma największy sens dla użytkownika.
  • Mapy Google: aby zobaczyć wskazówki dojazdu lub znaleźć miejsca w pobliżu. Dzięki Mapom Google użytkownik może zobaczyć wskazówki dojazdu do miejsca docelowego lub znaleźć pobliskie miejsca.
  • Shopify Payments: aby akceptować płatności online. Shopify Payments to system z jednym, zintegrowanym rozwiązaniem płatniczym. Oprócz bycia łatwym i bezpiecznym sposobem przetwarzania płatności, Shopify Payments umożliwia również sprzedawcom oferowanie płatności osobistych.

Aplikacje do komunikacji z klientami i współpracownikami

Komunikacja jest kluczem do tego, aby wszystko w firmie lub biznesie przebiegało sprawnie. Można to robić za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub osobiście. Na przykład przedstawiciel obsługi klienta kontaktuje się z klientem telefonicznie i odpowiada na wszelkie jego pytania. Duże znaczenie ma jednak możliwość korzystania z rozbudowanych aplikacji na smartfony. Istnieje całkiem sporo aplikacji do komunikacji z klientami i współpracownikami. Niektóre z nich to:

Slack: Jest to aplikacja do współpracy zespołowej, z której korzysta wiele firm, zarówno dużych i małych. Aplikacja ta została nazwana najszybciej rozwijającym się narzędziem biznesowym w historii.

Google Hangout: to dobra opcja dla zespołów pracujących zdalnie i do tworzenia wirtualnych spotkań ze współpracownikami lub klientami, którzy nie mieszkają w pobliżu Twojego biura. W dzisiejszych czasach Google Hangout z powodzeniem zastępuje wideokonferencje lub nawet tradycyjne rozmowy telefonicznej.