Zero wasteOdpady to coś, z czym wszyscy spotykamy się w naszym życiu. Od czasu, gdy budzimy się do pracy, unikamy korków i sprzątamy dom, aż do pójścia spać w nocy. To może być frustrujące, gdy masz wrażenie, że marnujesz swój czas lub zasoby na coś, co tak naprawdę nie ma znaczenia.

Pięć wskazówek, które pomogą Ci wyeliminować marnotrawstwo z Twojego życia

1) Zastanów się, dlaczego coś robisz, zanim to zrobisz

2) Nie pozwól, aby emocje dyktowały Twoje działania

3) Stwórz dla siebie zdrowe nawyki

4) Zamień rzeczy w doświadczenia

5) Zwróć uwagę na to, co działa, a co nie

Czym jest Zero Waste?

Zero waste to idea, że społeczeństwo powinno nie tylko wytwarzać mniej odpadów, ale także odzyskiwać i ponownie wykorzystywać wszystkie materiały. Termin zero waste został ukuty przez Johna Michaela Greera w jego książce „The Arcdruid Report”. Definiuje to jako „cel polegający na zmniejszeniu ilości śmieci na skalę przemysłową wytwarzanych przez ludzkie społeczeństwo, aby całkowicie wyeliminować potrzebę stosowania spalarni i składowisk odpadów”.

Zero Waste odnosi się do nowego sposobu myślenia o tym, jak żyjemy. Chodzi o to, by żyć w miarę naszych możliwości, nie wydając więcej niż to, co produkujemy. Termin zero waste jest często używany do opisania koncepcji recyklingu, kompostowania, ograniczania zużycia i wykorzystywania materiałów naturalnych zamiast przemysłowych.

Styl życia bez odpadów to styl życia, w którym gospodarstwa domowe i firmy wykorzystują zasoby i przetwarzają produkty, aby nie wytwarzać odpadów. W tym globalnym społeczeństwie zanieczyszczenie wciąż istnieje i jest ogromnym problemem. Musimy zacząć więcej myśleć o tym, jak możemy to zredukować lub wyeliminować.

Sposoby, aby pomóc planecie i sobie wyeliminować marnotrawstwo

Marnotrawstwo to coś, co każdy chce wyeliminować. Jednym ze sposobów osiągnięcia tego jest recykling. Ta praktyka pomoże planecie, zmniejszając ilość odpadów, które powstają w tym procesie. Oto kilka sposobów na zmniejszenie ilości odpadów i jednoczesne zaoszczędzenie pieniędzy:

1) Kupuj produkty z mniejszą ilością materiału opakowaniowego. Jeśli tego nie potrzebujesz, nie potrzebujesz!

2) Wzmocnij przedmioty taśmą klejącą lub zszywaczami, aby można je było ponownie wykorzystać, a nie wyrzucać po jednym użyciu.

3) Używaj płóciennych toreb na artykuły spożywcze zamiast jednorazowych plastikowych toreb, których rozkład na wysypiskach może potrwać nawet 1000 lat

4) Kupuj produkty z makulatury, takie jak zeszyty lub papier do drukowania